Pasirinkite tinkamą snieglentę

16 kovo, 2023

Vėl tas pats metų laikas! Sniegas krenta, šlaitai kviečia, o jūs ruošiatės keliauti į kalnus. Tačiau prieš tai turite pasirūpinti tinkama įranga. Snieglenčių sportas gali būti labai smagus, tačiau svarbu pasirinkti tinkamą lentą pagal savo įgūdžių lygį ir važiavimo stilių. Šiame vadove padėsime išsirinkti tobulą snieglentę kitai kelionei į slidinėjimo kurortą.

Pirmiausia turite nustatyti, kokio tipo vietovėje ir kokiomis sąlygomis važinėsite. Ar planuojate leistis į purius bekelės šlaitus, ar liksite prie sutvarkytų trasų? Žinodami, kur ir kaip planuojate važinėtis, galėsite susiaurinti pasirinkimą iki konkrečioms sąlygoms pritaikytų lentų. All-mountain snieglentės puikiai tinka, jei planuojate važinėti visų tipų vietovėmis, o laisvojo stiliaus lentos geriau tinka važinėti reljefo parke.

Toliau turėtumėte apsvarstyti, kokia snieglentės forma ir dizainas geriausiai atitiks jūsų poreikius. Snieglentės būna trijų pagrindinių formų: kryptinės, dviejų galų ir „swallowtail”. Kryptinės lentos suprojektuotos su smailia nosimi, kuri leidžia lengvai daryti posūkius sniege. Twin-tip lentos yra simetriškos formos ir puikiai tinka važiuoti switch. Galiausiai, „swallowtail” lentos yra suprojektuotos su siaurėjančia uodega, kurią vandenyje galima naudoti kaip banglentę.

Lentos konstrukcijai naudojamos medžiagos taip pat turi didelę reikšmę jos eksploatacinėms savybėms. Tradicinės lentos gaminamos iš medžio, tačiau naujesnėse lentose naudojamas anglies pluoštas arba kitos pažangios medžiagos, kad jos būtų tvirtesnės ir ilgaamžiškesnės. Lentos lankstumas taip pat yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, nes jis turi įtakos tam, kaip jūsų lenta veiks įvairiose vietovėse.

Galiausiai norėsite pasirinkti snieglentės dydį, atitinkantį jūsų ūgį ir svorį. Snieglenčių dydžiai matuojami centimetrais, o lentų ilgis svyruoja nuo 100 cm iki 180 cm. Apskritai 175 cm ūgio ar žemesni raiteliai turėtų rinktis 140-150 cm ilgio lentą, o tie, kurie yra aukštesni nei 175 cm, turėtų rinktis 160-170 cm ilgio lentą.

Atsižvelgdami į visus šiuos veiksnius, dabar turėtumėte geriau suprasti, kokio tipo lenta jums tinka. Dabar, kai žinote pagrindinius dalykus, metas leistis į šlaitus ir išbandyti savo naująją snieglentę! Smagiai praleiskite laiką ir būkite saugūs!