Slidžių ir snieglenčių įbrėžimų taisymas – kaip tai padaryti patiems

19 gruodžio, 2023

Slidinėjant ar važinėjant snieglente, neišvengiamai susiduriama su įvairiais pažeidimais, tarp kurių – įbrėžimai ant slidžių ar snieglenčių paviršių. Laiku netaisyti įbrėžimai gali pabloginti slydimo savybes ir net pakenkti įrangos ilgaamžiškumui. Šiame straipsnyje pateiksime, kaip patiems atlikti slidžių ir snieglenčių įbrėžimų taisymą.

Įvertinkite pažeidimo dydį

Pirmiausia, atidžiai apžiūrėkite slidžių ar snieglenčių padus ir įvertinkite įbrėžimų dydį. Jei įbrėžimai yra paviršutiniški, juos galite lengvai sutvarkyti patys. Tačiau gilūs ar dideli įbrėžimai gali reikalauti profesionalų įsikišimo.

Paruoškite reikiamus įrankius

Norint patiems sutvarkyti įbrėžimus, jums reikės šių įrankių ir medžiagų: plaukų džiovintuvas arba karšto oro pistoletas, speciali p-tex lašinimo lazdelė, metalinis arba plastikinis skreperis, smulkios frakcijos šlifavimo popierius ir, jei turite, struktūrinis šepetys.

Išvalykite ir pašildykite įbrėžimo vietą

Pirmiausia, kruopščiai išvalykite pažeistą vietą nuo purvo ir drėgmės. Tada naudokite plaukų džiovintuvą ar karšto oro pistoletą, kad pašildytumėte įbrėžimo vietą. Šildymas padidina padų medžiagos lankstumą ir pagerina taisymo medžiagos sukibimą.

Užpildykite įbrėžimą

Naudodami p-tex lašinimo lazdelę, užpildykite įbrėžimą. Laikykite lazdelę virš įbrėžimo ir leiskite jai lydytis, kol pilnai užpildys įbrėžimą. Būkite atidūs, kad neužpildytumėte per daug.

Pašalinkite perteklių

Kai p-tex medžiaga atvės ir sustings, naudokite skreperį, kad pašalintumėte perteklinę medžiagą. Skreperiu braukite švelniai ir tik per pažeistą vietą, kad nesukeltumėte naujų įbrėžimų.

Lyginkite ir poliruokite paviršių

Baigus skreperio darbą, naudokite smulkios frakcijos šlifavimo popierių, kad išlygintumėte taisyto paviršiaus plotą. Jei turite, naudokite struktūrinį šepetį, kad atkurtumėte padų tekstūrą.

Baigiamasis etapas

Po visų šių veiksmų, dar kartą išvalykite slidžių ar snieglenčių padus ir, jei reikia, atlikite parafinavimo procedūrą.

Įbrėžimų taisymas namuose gali būti efektyvus būdas išlaikyti slidžių ir snieglenčių padus gerame stovyje. Tačiau, jei nesate tikri dėl savo gebėjimų ar įbrėžimai atrodo labai rimti, visada geriau kreiptis į profesionalus. Reguliari priežiūra ir tinkamas taisymas užtikrins, kad jūsų slidinėjimo ir snieglenčių įranga tarnaus ilgai ir efektyviai.

Top of Form