Kaip saugoti slides ir snieglentes ne sezono metu?

4 liepos, 2023

Slidinėjimo ir snieglenčių sezonas trunka tik tam tikrą metų laikotarpį, o likusį laiką šie brangūs ir vertingi sporto įrankiai dažnai lieka nenaudojami. Tinkamas jų saugojimas ne sezono metu yra būtinas, kad užtikrintumėte jų ilgaamžiškumą ir gerą būklę.

Valykite ir sausinkite

Prieš patalpinant slides ar snieglentę į saugojimą, visada išvalykite jas nuo purvo, druskos ar kitų nešvarumų. Jei reikia, naudokite šiltą vandenį ir minkštą šepetį. Po valymo gerai išdžiovinkite, kad išvengtumėte korozijos.

Teisingai paruoškite paviršių

Prieš laikinai atsisveikinant su slidėmis ar snieglente, užtepkite ant jų paviršiaus storą vaško sluoksnį. Šis vaškas apsaugos paviršių nuo drėgmės ir oksidacijos. Nešalikite vaško – jis bus nuvalytas prieš pradedant kitą sezoną.

Laikykite tinkamoje vietoje

Saugokite slides ir snieglentes sausoje, vėsioje ir tamsioje vietoje, toli nuo tiesioginių saulės spindulių arba pernelyg aukštos temperatūros. Taip pat reikėtų vengti bet kokio kontakto su drėgme, kad išvengtumėte rūdžių ir kitų pažeidimų. Idealus laikymo būdas yra horizontaliai arba ant specialių laikiklių, kurie nepažeidžia formos.

Tikrinkite reguliariai

Net jei slides ar snieglentė yra laikoma neaktyvios ne sezono metu, tai nereiškia, kad ją reikia visiškai pamiršti. Reguliariai tikrinkite, ar nėra jokių matomų pažeidimų, drėgmės ar korozijos požymių. Jei pastebėsite bet kokių problemų, nedelsdami imkitės veiksmų.

Pasirūpinkite priedais

Neužmirškite, kad ir slidžių ar snieglentės batai, šalmai, akiniai ir kitos aprangos dalys taip pat reikalauja tinkamo saugojimo. Išvalykite ir išdžiovinkite visus elementus prieš juos patalpinant saugoti.

Laikantis šių patarimų, galite užtikrinti, kad jūsų slides ir snieglentė išliks geros būklės ir pasiruošusios kitam slidinėjimo sezonui.