Kaip dažnai turėtumėte atlikti slidžių priežiūrą?

14 vasario, 2023

Vėl atėjo tas metų laikas, kai šlaitai kviečia jus slidinėti. Tačiau prieš leisdamiesi į slidinėjimo trasas turite įsitikinti, kad jūsų slidės yra geros būklės! Slidžių priežiūra yra svarbi, kad slidės gerai veiktų ir ilgiau tarnautų. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime, kaip dažnai turėtumėte atlikti slidžių techninę priežiūrą, ir pateiksime keletą patarimų, kaip palaikyti gerą slidžių būklę.

Kada turėtumėte atlikti slidžių techninę priežiūrą? Bendroji rekomendacija yra atlikti slidžių techninę priežiūrą bent kartą per sezoną, tačiau tai iš tikrųjų priklauso nuo to, kiek slidinėjate, ir kitų veiksnių. Jei esate aistringas slidininkas, daug laiko praleidžiantis ant kalno, rekomenduojama bent du kartus per metus profesionaliai sureguliuoti ir vaškuoti slides. Tai padės išlaikyti slidžių savybes ir prailginti jų tarnavimo laiką.

Kai kalbama apie derinimą ir vaškavimą, galite rinktis tai daryti patys, jei jums tai patogu. Tačiau dauguma slidinėjimo parduotuvių siūlo profesionalias paslaugas, kurios gali užtikrinti geresnius rezultatus per trumpesnį laiką. Gera taisyklė – slidės turi būti tvarkomos kas 30 slidinėjimo dienų arba kartą per metus, priklausomai nuo to, kas įvyksta anksčiau.

Be derinimo ir vaškavimo, po kiekvieno slidžių naudojimo būtinai apžiūrėkite jų kraštus. Patikrinkite, ar nėra nusidėvėjimo požymių, pavyzdžiui, metalinių briaunų įbrėžimų ar įskilimų, ir, jei reikia, juos pataisykite. Taip pat būtinai reguliariai tikrinkite, ar nėra atsilaisvinusių varžtų ar susidėvėjusių dalių.

Galiausiai įsitikinkite, kad nenaudojamas slides laikote tinkamai. Saugokite jas nuo tiesioginių saulės spindulių ir ekstremalių temperatūrų, nes ir viena, ir kita laikui bėgant gali pakenkti. Jei įmanoma, laikykite jas patalpoje, vėsioje ir sausoje vietoje.

Laikydamiesi šių patarimų ir prižiūrėdami savo slides taip dažnai, kaip rekomenduojama, galite užtikrinti, kad jos gerai veiks ir tarnaus daugelį metų. Taigi pirmyn, šią žiemą leiskitės į trasas ir mėgaukitės viskuo, ką gali pasiūlyti slidinėjimas!